خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / نگرش معلمان نسبت به کاربرد شبکه های اجتماعی

نگرش معلمان نسبت به کاربرد شبکه های اجتماعی

کارگروه خبری ندای معلم – رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش، نگرش تشکیل دهنده معلمان را نسبت به کاربرد شبکه های اجتماعی، فرصت محور بودن این شبکه ها دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم، حسن موحد که ریاست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد، در سالن اجتماعات معاونت تربیت بدنی و سلامت، در کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه های اجتماعی، گفت: هدف از کارگاه آموزشی که امروز تشکیل شده است، استفاده از ظرفیت های نهاد مرتبط، از جمله مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای(ماهر)، پلیس فتا و سایر نهاد ها است و امید می رود علاوه بر آگاهی فرهنگیان نسبت به آسیب های موجود، اقداماتی را در تناسب با نیاز مخاطبان خود انجام دهیم

وی در رابطه با پدیده های مولد فناوری های نوین ارتباطاتی و اطلاعاتی اظهار کرد که این پدیده ها را می توان هم از منظر فرصت و هم از منظر آسیب شناسانه مورد بررسی قرار گیرند.

موحد تاکید کرد: همانطور که این فناوری های جدید فرصت است، جای تردید نیست که هنگام دیدن جنبه اجتماعی این پدیده ها(به خصوص زمانی که معلمان و دانش آموزان به عنوان مخاطب تصور می شود)، از نظر تناسب هنجار ها و بسترهای فرهنگی و اجتماعی و…، فرصت و مضر بودن این فناوری ها نیز بیان می شود.

موحد با بیان اینکه معلمان انتقال دهنده فرهنگ بین نسل ها هستند، از پژوهشی سخن گفت که در این پژوهش نگرش معلمان نسبت کاربرد شبکه های اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این پژوهش با استفاده از مقیاس پنج درجه ای لیکرت، سوالاتی مطرح شد و برای ارزیابی فرضه های تحقیق، از آزمون تک نمونه استفاده شد. جامعه آماری نیز از فرهنگیان پنج شهر بزرگ ۳۲۳ هزار نفری به طور تصادف انتخاب شدند.

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در بیان نتیجه این پژوهش و اینکه آگاهی معلمان نسبت به تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی نتیجه این پژوهش رو تشکیل می دهد، نگرش معلمان را بر پژوهش مذکور، اکثرا مبتنی بر فرصت محور بودن آن عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد که باید با توجه به مضرات این پدیده، مهم است علاوه بر اینکه فرصت و کاربرد های این شبکه ها تبیین شود، باید آسیب های ناشی از این شبکه ها را باید به معلمان توجیه کرد تا آگاهی لازم را در این خصوص داشته باشند.

منبع: اقتباس خلاصه خبر از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *