خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / نحوه جذب معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش

نحوه جذب معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش

کارگروه خبری ندای معلم – سخنگوی آموزش و پرورش تهران نحوه جذب و به کارگیری معلمان حق التدریس را در آموزش و پرورش شرح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم به نقل از باشگاه خبرنگاران، سخنگوی آموزش و پرورش تهران استخدام معلمان حق التدریس را با نیروهای حق التدریس که رسمی هستند، متفاوت برشمرد و افزود: ابتدا باید سازمان مدیریت سهمیه استخدامی و ردیفی را اختصاص دهد تا آموزش و پرورش بر این اساس از طریق آزمون استخدامی و دانشگاه فرهنگیان استخدام نماید.

به عبارت دیگر اگر معلم حق التدریسی هنوز به استخدام اموزش و پرورش در نیامده است و سوابق حق التدریسی دارد، باید از طریق آزمون آموزش و پرورش که برای جذب معلمان برگزار می شود، آزمون دهند و با داوطلبانی که سابقه تدریس ندارند و از دانشگاه های دیگر فارغ تحصیل شده اند، رقابت نمایند.

مسعود ثقفی در این باره گفت که معلمان حق التدریس در برابر داوطبان دیگر، در آزمون استخدامی امتیاز ویژه ای خواهند داشت.

ثقفی در مورد میزان معلمان حق التدریسی بیان کرد: در شهر تهران معلم حق التدریسی نداریم و در میان آقایان نیز به دلیل کمبود نیرو، خود نیروهای رسمی ساعات حق التدریس را بر عهده می گیرند و به همین دلیل ممکن است در شهرستان ها معلم حق التدریس به کار گرفته شود، به عبارت دیگر در شهر تهران نیروهای رسمی، به عنوان حق التدریس در ساعات اضافه، مشغول به کار می شوند.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *