خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار دانشگاه فرهنگیان / نامه سرگشاده یک بازنشسته فرهنگی به رئیس جمهور

نامه سرگشاده یک بازنشسته فرهنگی به رئیس جمهور

یادداشت ارسالی- ندای معلم- سایت جامع فرهنگیان

ساده و بی پیرایه، سلام و احترام بنده را  فارغ از هر وابستگی سیاسی و جریانی ، بی پرده از قلب پردرد جامعه بزرگ معلمان بازنشسته  و بی مهری مدیران ارشد کشور را در عین ادب و متانت از کلان شهر تهران با مردمانی از یادرفته و سوخته از آتش فرق و فقر پذیرا باشید.

فریاد حق طلبانه کسانی که سالهاست حس تبعیض و فرق را با تمام وجودشان احساس می کنند.

قبل از هرچیز لازم می دانم حرف دل همه شاغلان مخصوصا بازنشستگان فرهنگی را بزنم .کلید تدبیر قطعا در بسیاری موارد را هگشا و کارگشا بوده ، اما در بحث نظام آموزشی از کیفیت بخشی و ساماندهی امور آموزشی مدارس و حوزه های ستادی و اداری گرفته ، تا در حوزه معیشت و رفاه پرسنل و بازنشستگان به اذعان اکثریت قریب به اتفاق فرهنگیان  شریف ، متاسفانه به مثابه یک کلید ناکار آمد عمل نموده است که امیدواریم در این یک سا ل باقی مانده جبران بی مهری ها بشود ……

جناب دکتر روحانی: باید سخن حق را پذیرفت و عدل و انصاف را سر لوحه ی همه امور اجرایی کشور  قرارداد. بازنشستگان فرهنگی از مظلوم ترین و محرومترین انسان های روی زمینند و بارها خواسته های حق گوی خود را فریاد زده اند ولی همه بی تفاوت وبی اعتنا با پنهان کاری از آن گذشتند . آن چه در متن زیر به استحضار می رسد شرح و حال و شمه ای از زندگینامه اسف بار و زیر خط بقاء معلمان بازنشسته است که انتظار داریم مقرر فرمایید در محکمه اخلاق و عدل الهی و وجدان مردمی مطرح گردد، امیدواریم مقبول وجدان بیدار و مومن قاضی آگاه ومنصف قرار بگیرد .هرچند دامنه مصائب بسیار گسترده ودر این مختصر نمی گنجد اما :

دل گرچه در این بادیه بسیار شتا فت            یک مو ندانست ولی مو شکافت

آقای رئیس جمهور : ما بازنشستگان فرهنگی از مصوبات و لوایح دولت و بخشنامه ها و عده های غیر عملی و بد عهدی ها و جلسات و سمینارها مکررخسته و مایوس واز تبصره ها و ماده وا حد ها نتیجه ای عاید بازنشستگان نشد فقط حلقه معیشت بر ما هر روز تنگ تر و قدرت خرید و توان مالی ما کاهش وشکاف طبقاتی گسترده ترشد.

باید قبول کرد که همیشه کارمندان دولت از حداقل های زندگی آبرومندانه محروم بوده اند؛ باید انصاف داد قلم هرچه سنگین تر و خون سرد و در گریستن به حال و احوال این بندگان بخیل باشد، زیرا نمی تواند در مطالعه عمیق زندگی اندوه بار بازنشستگان فرهنگی بی تفاوت باشد. از بازنشسته ای که در نهایت سختی و تنگدستی در جامعه ای بی عدالت زندگی می کند و از نخستین ضروریات زندگی محروم و هرصبح با چشمی غم بار افراد تحت تکفل خود روبرو می باشد، چگونه می توان ساکت و بی تفاوت  بود که از قلم به منظور تخلیه آلام درونی استمداد نگیرد و خونابه دلش را بر صفحه نامهربان روزگار با ناراحتی بر دامن خادمان بی خدمت و مسئولان بی مسئولیت نریزد؛ زیرا در محاق مشکلات و معضلات  زندگی با فقر و فرق وبیماری و تهیدستی سال هاست در گرداب مشکلات غوطه ور ودر فضایی بی اکسیژن دست وپا می زنند وکسی در صدد نجات و مرتفع نمودن مصائب این قشر نیست، فقط مشتی شعار واهی سر می دهند؟

امام صادق (ع)فرمود : وجود پیری سالخورده در خانواده اش همانند پیغمبر الهی است در بین امتش.

اما شرمندگی در نزد خانواده را با چه قیمتی می توان جبران کرد ؟ آیا این حق و انصاف است معلمی در تهران با کمتر از ۵/۱میلیون تومان و پزشکی با ۵۰میلیون تومان حقوق؟

ر کجای دنیا این قدر ناعادلانه با کارمندانش رفتار می کنند فیش حقوقی یک معلم بازنشسته با سی سا ل سابقه تدریس موجود است ؟ حا لا عدالت در نظام پرداخت ها را مشاهده کنید ؟

آیا مقرراست فرشتگان از عا لم ربانی برای ایجاد تغییرات ومرتفع نمودن مشکلات معلمان از آسمان نزول اجلال کنند ؟مگر فونداسیون نظام آموزشی در رشد وارتقاء فرهنگ جامعه معلمان بازنشسته نیستند؟ چرا حتی یک بار میانگین حقوق کارکنان برق ، دادگستری ، بهداشت ودرمان ، مخابرات وغیره ……اعلام نشد ودر هیچ رسانه ای و توسط هیچ مسئولی به حراج تبلیغی گذاشته نشد؟

آیا خبر انتشار حقوق های نجومی مدیران را در شبکه های اجتماعی شمارا متعجب نکرد و قلب سرو قامتان عرصه تعلیم و تربیت را نه آزرد ؟ مدیران یا خیلی خواص اند یا بازنشستگان فرهنگی زیادی عوام اند؟مهمترین حمایتی که دولت می تواند انجام دهد ، مهار تورم وکنترل هزینه ها و افزایش قیمت هاست . آیا میانگین دریافتی فرهنگیان و معلمان بازنشسته را برای یک زندگی آبرومندانه کافی می دانید؟ دولت باید سعی کند توازن و ضرایب سا لیانه ومیزان حقوق و دستمزدرا به خصوص برای گروههای کم در آمد وفقیر را بیش از تورم افزایش دهد.

 معلمان بازنشسته گا هی برای آرامش درون دردها ورنج ها را فریاد گلایه سر می دهند و ریشه مشکلات را با چاقوی تیز سخن حق می شکافند تا شاید گوش شنوایی بشنود و اقدام عاجلی کند. مگر دولت و مشخصا سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ، مسئولیت اصلی وتخصصی فرآیند بودجه ریزی کشور نیست؟ آن هم فردی که خودرا از جنس وقماش معلمان می داند و به نیابت از مردم و فرهنگیان در بدنه دولت برای خدمت قرار گرفته است. ازاین شغل شریف باید فرهیختگی وافتخار وعزت ببارد نه اینکه یک فرهنگی بازنشسته برای تامین هزینه ازدواج و تحصیل فرزندش برای دو میلیون وام دهها بار در نوبت قرعه کشی قرار دهند و مستاصل بماند. مطمئن باشید خداوند باحق وانصاف قضاوت خواهد کرد.

جناب دکتر روحانی: آن چه حائز ا همیت است، تبعیض فاحشی است بین بازنشستگان آموزش وپرورش و سایر بازنشستگان ادارات وموسسات ، بنابراین خواسته های به حق ومنطقی باز نشستگان را به شرح ذیل به استحضار میرساند .

۱-همسان سازی حقوق و مزایای بازنشستگان باسایر کارمندان شا غل سازمان های دولتی

۲-کمک های بلا عوض به بازنشستگان فاقد مسکن وتا مین قسمتی ازهزینه تحصیل دانشگاه  فرزندان بازنشسته

۳-پرداخت کلیه هزینه های درمانی بازنشستگان توسط سازمان بیمه درمانی

۴-اختصاص ردیف بودجه خاص برای کانون بازنشستگان مانند احزاب و تشکل ها

۵-احداث فضایی مفرح و مناسب در خور شان بازنشستگان در مناطق و نواحی مختلف تحت عنوان باشگاه سرو قا متان علم و تجربه

۶-جایگزین کردن حداقل یکی از فرزندان به جای خود مانند با زنشستگان سایر نهادها و سازمان ها

۷–تبدیل و ارتقا ء صندوق بازنشستگی به سازمان بازنشستگی که از خواسته های به حق آن هاست .

۸-اختصاص وام های کم بهره  به با زنشستگان با اقساط طولانی مدت

۹-منظورنمودن مزایای بیشتر برای استفاده با زنشستگان از کارت منزلت

۱۰-نظور نمودن بن های غیر نقدی برای افزایش قدرت خرید با زنشستگان

لذا هم حق است وهم مصلحت وهم زیبنده ،که بازنشستگان فرهنگی را دریابیم که زندگی زیر خط فقر شایسته این عزیزان نیست.

امید است مدیران محترم سازمان های دولتی این مهم رادرک فرمایند که زمانی بازنشسته خواهند شد.

در نهایت با عرض تشکر بازنشستگان ایران زمین، منتظر گام های عملی و مثبت و خواسته های به حق خود که خواسته های کلیه بازنشستگان جمهوری اسلامی است می باشند، رجاء واثق دارد با صدور فرمان آن مقام معزز مسائل و مشکلات مطروحه مرتفع گردد.

اجرکم عندا…

با احترام نصراله خلیلی به نمایندگی از بازنشستگان ایران زمین  – تهران

درباره ی admin

همچنین ببینید

instructional design

دانلود نمونه طراحی آموزشی بر اساس الگوی انستیتو

طراحی آموزشی با الگوی انستیتو توسعه آموزشی در ادامه مطلب.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *