خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / معلم خاشی با از خودگذشتگی، برای جامعه آموزش و پرورش افتخار آفرینی کرد

معلم خاشی با از خودگذشتگی، برای جامعه آموزش و پرورش افتخار آفرینی کرد

کارگروه خبری ندای معلم- معلم خاشی جان خود را برای نجات دانش آموزانش فدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از نجات جان دانش آموزان توسط فداکاری معلم خاشی گفت.

علیرضا نخعی دراین باره بیان کرد: در مسیر رفت و آمد دانش آموزان در روستای نوک جو واقع در دهستان روتک در شهرستان خاش، دیواری مخروبه قرار داشت که به علت بارش های اخیر ،مقاوت آن به کمترین مقدار رسیده بود.

وی افزود: پس از تخریب و ریزش دیواری که مربوط به اهالی روستا بوده است، آموزگاران به سرعت خود را به دانش آموزانی که در کنار دیوار قرار داشتند، می رسانند و دانش آموزان را از خطر قرارگرفتن در زیر آوار نجات می دهند.

وی ادامه داد: پس از نجات جان دانش آموزان، عبد الرئوف شهنوازی و حمیدرضا گنگوزهی در زیر آوار می مانند که آقای شهنوازی از ناحیه پا دچار صدمه می شود و آقای گنگوزهی در راه انتقال به بیمارستان جان خویش را در راه نجات دانش آموزان از دست می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان بلوچستان ضمن قدردانی از فداکاری بزرگ این معلم، آن را افتخاری برای جامعه فرهنگیان دانست و این واقعه را خانواده آن مرحوم و دانش آموزان و فرهنگیان تسلیت گفت.

زمان و مکان تشییع پیکر این معلم فداکار، روز شانزده فروردین، ساعت ده صبح در روستای گزو پشتکوه می باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *