خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / زمان ساماندهی مربیان پیش دبستانی

زمان ساماندهی مربیان پیش دبستانی

کارگروه خبری ندای معلم – معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ساماندهی معلمان و مربیان پیش دبستانی خبر داد و گفت این نیروها و  نیروهای خدمات آموزشی، به صورت حق التدریس تا هفته آینده جایابی و ساماندهی می شوند.

علی زرافشان افزود: علاوه بر جایابی، کلاس های درسی آنها روشن خواهد شد البته به دلیل اینکه این بخشنامه کمی با تاخیر به استان ها ارجاع داده شده است، اجرای آن نیز کمی با تاخیر همراه می باشد.

وی این نکته را نیز مذکر شد که آموزش و پرورش متناسب با کسرنیرویی که وجود دارد از خارج از آموزش و پرورش این کسر نیرو را رفع می کند و بنابراین،این نهاد هیچ اجباری ندارد که همه این واجدان شرایط را جذب کند.

بر اساس بخشنامه ای که در استفاده حق التدریسی از این نیروها(پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی) وجود دارد، جذب این نیروها تنها به جهت رفع کمبود نیروی انسانی است و به کارگیری آنها در سایر مشاغل، قانونی نیست.

از جمله مشخصات به کارگیری این نیروها، می توان به تدریس حداکثر ۲۴ ساعتی در هفته اشاره کرد و اینکه این نیروها به صورت مستمر جذب نمی شوند و ممکن است با ورود نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و …، در سال بعد به کار گرفته نشوند.

منبع: اقتباس خلاصه خبری از خبرگزاری مهر

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *