خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار دانشگاه فرهنگیان / درخشش دانشجومعلمان پردیس امام محمدباقر(ع) در همایش کشوری تعلیم و تربیت در سیره رضوی

درخشش دانشجومعلمان پردیس امام محمدباقر(ع) در همایش کشوری تعلیم و تربیت در سیره رضوی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم، همایش تعلیم و تربیت در سیره رضوی، که در روز شنبه هجدهم مهر، در سالن اجتماعات پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان مشهد ، برگزار شد، با قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش از سوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همراه شد.

در این همایش که جناب آقای دکتر صفرزاده، ریاست پردیس دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی و سه نقر از دانشجویان پردیس امام محمدباقر(ع) شرکت نمودند، از بین ۶۳۷ مقاله تعدادی مقاله به عنوان مقاله برگزیده انتخاب شد.

در این میان مقالات دانشجومعلمان خراسان شمالی نیز در بخش ارائه به صورت پوستر و چاپ چکیده تفصیلی حائز رتبه برتر شدند، که شرح زیر می باشد:

مقاله دانشجومعلم احسان عباسی با عنوان « تبیین اصول و روش‌های تربیتی سیره رضوی و مقایسه آن با نظریات یادگیری روانشناسی پرورشی»

مقاله دانشجومعلمان مجید نیازی و رضا سنگ سفیدی با عنوان «سیره تربیتی امام رضا(ع)»

این همایش با حضور پزوهشگران و شخصیت های برجسته علمی و تربیتی در مراسم افتتاحیه همراه بود.

سخنران دیگر این همایش، دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان بود. وی انسان رو موضوع تربیت دانست که کنشوری هوشمند است و بهترین مربیان به معنای واقعی کلمه، انسان کامل هستند که ظرفیت های یک انسان را دارد. وی رسول اکرم(ص) را مظهر یک مربی و یک انسان کامل دانست که اندیشه و عمل ایشان راهنمای جوامع انسان هاست.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: دانشگاه فرهنگیان در برنامه ریزی های خود مبانی نظری تحول آموزش و پرورش را در نظر دارد و با توجه به اینکه امروزه مبانی نظری تحول آموزش و پرورش را در دست داریم، این همایش از برکات توجه به سند تحول آموزش و پرورش است.

دبیر علمی این همایش، دکتر صادق زاده بود که ایشان، به همراه دکتر خسرو باقر سخنرانان دیگر این همایش در مراسم افتتاحیه بودند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_0584

نامه سرگشاده یک بازنشسته فرهنگی به رئیس جمهور

یادداشت ارسالی- ندای معلم- سایت جامع فرهنگیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *