خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار دانشگاه فرهنگیان / جزییات جدید درباره آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان

جزییات جدید درباره آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان

بالاخره جزییاتی از آزمون جامع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان توسط دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم به نقل از وبسایت دانشجو معلمان اهواز، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشستی با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اهواز، خبر از تصویب آزمون جامع را داد و مولفه ها و جزییات این آزمون را ذکر کرد.

بنا به گفته مهرمحمدی، آزمون ارزیابی صلاحیت های حرفه ای معلمان یا همان آزمون جامع دارای چهار مولفه یا چهار بخش است که در ادامه آمده است:

۱-مولفه اول معدل دانشجو معلمان است که به ازای هر یک نمره در معدل های بالای ۱۵، ۵۰ امتیاز در نظر گرفته می شود. لذا حداکثر امتیاز در قسمت معدل ۲۰۰ امتیاز می باشد.

۲-مولفه دوم برگزاری آزمون(کتبی) است که شامل یک یا دو ماده درسی مربوط به هر رشته می باشد که بعدها اطلاع رسانی خواهد شد. حداکثر امتیاز از آزمون ۲۰۰ امتیاز است و معیار قبولی در آزمون ۱۳۰ امتیاز است.

۳-مولفه سوم آزمون عملکردی است که دانش را نمی سنجد، بلکه موقعیت های فرضی آموزشی و تربیتی(erformance testing) در اختیار دانشجو معلم قرار داده می شود و قدرت حل مسئله در حل موقعیت های فرضی توسط وی، سنجیده می شود که حداکثر امتیاز این مولفه ۲۵۰ امتیاز می باشد.
۴- آخرین مولفه، مربوط به پوشه کار است که طراحی آن به صورت الکترونیکی می باشد و مدارک دستاوردهای آموزشی و فرهنگی اجتماعی، برنامه های درسی غیر رسمی، تجریبات کارورزی، روایت نگاریها و… در آن درج می شود. امتیاز این بخش ۳۵۰ امتیاز است.
مولفه چهارم پوشه کار یا اصطلاحا ” Portfolio” است که  به صورت الکترونیکی طراحی خواهد شد و مستندات دستاورد های آموزشی فرهنگی اجتماعی و همه برنامه های درسی غیر رسمی و مجموعه روایت نگاری ها وتجربیات کارورزی در آن مندرج خواهد بود . که ۳۵۰ امتیاز به آن تعلق خواهد گرفت .
مجموع امتیازات کسب شده در این چهار مولفه ۱۰۰۰ امتیاز می باشد، که بنا بر گفته مهرمحمدی، کسب حداقل ۶۵۰ امتیاز به معنای کسب گواهی صلاحیت دائم و موفقیت در آزمون جامع است.

کسانی هم که کمتر از ۶۵۰ امتیاز کسب کنند گواهی صلاحیت موقت به آنها تعلق می گیرد که تا سه سال فرصت دارند با شرکت دوباره در آزمون جامع، گواهی صلاحیت موقت خود، را به دائمی تبدیل کنند و دانشگاه فرهنگیان تمام تلاش خود را می کند که این افراد بتوانند امتیاز لازم برای کسب گواهی دائم را کسب کنند.

البته مهرمحمدی این نکته را هم متذکر شده است که ورودی های ۹۱ آزمون عملکردی ندارند و امتیاز این قسمت برای ورودی های سال ۱۳۹۱، بین مولفه های دیگر تقسیم می شود؛ مثلا هر نمره معدل بالای ۱۵، به جای ۵۰ امتیاز، ۶۰ امتیاز خواهد داشت.
مهرمحمدی اشاره ای هم به اینترنت پردیس ها داشت و افزود با توجه به اینکه اینترنت ابزار پژوهش است تلاش بر این است تا شرایط ایده آل برای تمام پردیس ها فراهم شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_0584

نامه سرگشاده یک بازنشسته فرهنگی به رئیس جمهور

یادداشت ارسالی- ندای معلم- سایت جامع فرهنگیان

3 دیدگاه

  1. منطور از پوشه کار رو لطفا توضیح بدید

  2. سلام منطور از پوشه کار رو میشه دقیق بگید

    • منظور از کارپوشه فعالیت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و… است که در طول ترم انجام می دهید.
      به طور مثال مقالاتی که پذیرفته شده اند، کارورزی، شرکت در فعالیت های فرهنگی و… از این جمله است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *