خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / جزییاتی از تحصیل پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جزییاتی از تحصیل پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

موسی پور معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان جزییاتی تازه از آموزش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش داد.

به گزارش کارگروه خبری ندای معلم ( سایت جامع فرهنگیان)، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ضمن بیان برگزاری دوره آموزشی یک ساله برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: عده ای که از این دوره حد نصاب شایستگی را کسب کنند، گواهی صلاحیت دائم و کسانی که حد نصاب نمره برای شایستگی مورد نیاز را کسب نکنند، به آنها این گواهی داده نمی شود و فرصت یک ساله برای ارزیابی مجدد و اخذ این گواهی به آنها داده خواهد شد.

موسی پور این نکته را نیز یادآور شد که کسانی که درنهایت صلاحیت لازم را کسب نکند به وزارت خانه معرفی خواهند شد و لذا باید در نهایت آموزش  و پرورش برای آنها تصمیم گیری کند.

وی درباره برنامه آموزشی این دوره افزود: درباره برنامه آموزشی این پذیرفته شدگان، هنوز تصمیم گیری نهایی نشده است و قرار است در جلسه جمع بندی آخر برسیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان همچنین گفت: کسانی که در دوره متوسطه وارد می شوند، برنامه آموزشی متنوع تری دارند که  آموزش فنی حرفه ای بر عهده دانشگاه فرهنگیان و فنی حرفه ای را تربیت دبیر شهید رجایی بر عهده خواهد گرفت و در این دوره ها هم دانش مورد نیاز برای آموزش یک موضوع مخصوص یک رشته و دانش مورد نیاز برای معلم آموزش داده می شود. همچنین آموزش عملی نیز در کنار آموزش نظری وجود دارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد که دانشجویان دوره یک ساله، باید سی تا چهل واحد درسی را گذرانده و نظام آموزشی آنها نیز نیم ساله و با حفظ پیوستگی نظام سالیانه تنظیم می شود.

وی همچنین درباره زمان آموزش پذیرفته شدگان گفت که آموزش این دانشجویان از ابتدای آذر ماه شروع می شود که البته زمان دقیق بستگی به زمان فرآیند مصاحبه دارد. موسی پور مکان دوره را نیز، برخی از پردیس های منتخب دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور عنوان کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *