خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار دانشگاه فرهنگیان / تصویب طرح ارزیابی صلاحیت حرفه ای معلمان(آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان)

تصویب طرح ارزیابی صلاحیت حرفه ای معلمان(آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم، همونطور که دانشجو معلمان عزیز به یاد دارند،  آزمون جامع(حقوق و تکالیف دانشجو معلمان) اولین بار توسط دکتر مهرمحمدی در سال قبل در اردوی حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان مطرح شد، این آزمون  سوالات مختلفی را برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به وجود آورد و در آخرین بار بحث شد، که آزمون جامع شامل فرآیند های یاددهی یادگیری، معدل، آزمون عملکری و… است که دانشجو معلمان باید در هر یک از این مراحل موفق بشونئدو نمره شان از ۸۰۰ کمتر نشود.

در جدید ترین خبر از دانشگاه فرهنگیان، جزییاتی جدید از آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان مطرح شده که این طرح به نام طرح ارزیابی صلاحیت های حرفه ای معلمان در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۱۸ به امضای وزیر محترم آموزش و پرورش رسیده است.

به همین علت دانشگاه فرهنگیان به دستور وزیر محترم، باید ظرف یک هفته مولفه های ارزیابی و نصاب قبولی در این مولفه ها را برای اولین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۵، تعیین کند.

لازم به ذکر است بر اساس جزییات این طرح، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در صورت عدم قبولی در طرح ارزیابی صلاحیت حرفه ای معلمان(اصلح) یا به عبارتی آزمون جامع، گواهی موقت صلاحیت حرفه ای را دریافت می کنند و مجاز خواهند بود حداکثر سه سال و هر سال یک بار، در این ارزیابی شرکت کنند تا حد نصاب نمره قبولی را به دست آورند.

مولفه های پیشنهادی ارزیابی صلاحیت حرفه ای که از سوی دانشگاه فرهنگیان مطرح شده است:

آزمون عملکردی

آزمون کتبی

پوشه کار حرفه ای

معدل دانشجویان در طول تحصیل

قسمتی از جزییات این طرح: بر اساس راهکار ۴-۱۱ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بند یک و دو اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه مکلفف به تامین نیروی انسانی با کیفیت برتر برای وزارت آموزش و پرورش است که دارای صلاحیت های حرفه ای احراز شده باشد.

برای دیدن جزییان کامل این طرح به سایت دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنید.

دوستان عزیز، پس باید این طرح جدی گرفته بشه و حتما سعی در تمرین مهارت های معلمی داشته باشیم و بر اساس این مولفه ها، مهارت لازم رو داشته باشیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_0584

نامه سرگشاده یک بازنشسته فرهنگی به رئیس جمهور

یادداشت ارسالی- ندای معلم- سایت جامع فرهنگیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *