خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / تاملی بر بخشنامه معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با ادامه تحصیل فرهنگیان!!

تاملی بر بخشنامه معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با ادامه تحصیل فرهنگیان!!

به گزارش پایگاه خبری تحیلی ندای معلم، طی چند روز اخیر بخشنامه از طرف معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تمامی ادارات کل آموزش و پرورش ارسال شده است.

بخشنامه ای که متاسفانه در آن، باز هم دید مصرف گرایی به آموزش و پرورش شده است. در این بخشنامه ذکر شده است که ادامه تحصیل فرهنگیان تنها برای یک مقطع بالاتر از مقطع تحصیلی زمان استخدام لحاظ می شود. به عنوان مثال معلمانی که سال ۱۳۸۸ استخدام شده اند، و مدرک آنها در بدو استخدام و فارغ التحصیلی فوق دیپلم بوده است، تنها ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی برای آنها لحاظ می گردد.

با توجه به صحبت های وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر ضرورت افزایش علم معلمان، این بخشنامه متناقض با اهداف آموزش و پرورش به نظر می رسد و روحیه علم گرایی را در فرهنگیان از بین می برد.

همچنین در صورت اجرایی شدن این بخشنامه، دانشجو معلمان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که به نوعی مشتاق تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند، ادامه تحصیل آنها تا دوره دکترا اعمال نخواهد شد.

باید منتظر ماند و دید مسئولان آموزش و پرورش مخصوصا جناب اقای بطحایی، معاونت محترم پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش چه واکنشی نسبت به سوالات جامعه آموزش و پرورش خواهند داشت و محتوای بخشنامه همان چیزی است که  از آن برداشت کرده ایم یا خیر.

آیا این بخشنامه صحت دارد و ادامه تحصیل فرهنگیان را تا مقاطع تحصیلی بالاتر نادیده می گیرد؟

برای دیدن متن اصلی بخشنامه به ادامه مطلب مراجعه کنید..

bakhashnameh1 bakhshnameh2

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *