خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / اعتراضات معلمان در رابطه با قانون منع ادامه تحصیل به بار نشست

اعتراضات معلمان در رابطه با قانون منع ادامه تحصیل به بار نشست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای معلم، علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش،خبر از اعتراضات معلمان و فرهنگیان در رابطه با ادامه تحصیل فرهنگیان، داد.

وی در رابطه با ضرورت ارتقای مدرک فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه معلمان نیاز به ارتقای سطح علمی خود دارند، وزارت آموزش و پرورش بررسی لازم را برای این موضوع می کند تا مجوزی را برای تسهیل در ادامه تحصیل فرهنگیان اخذ نماید.

وی بیان کرد که بر اساس بخشنامه ای را که هفدهم شهریور از سوی آموزش و پرورش صادر شد، فرهنگیان بعد از استخدام، تنها تا یک مدرک بالاتر می توانند ادامه تحصیل دهند. این بخشنامه تنها برای فرهنگیان صادر نشده و طبق دستور العمل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، تمامی کارمندان دولت شامل این بخشنامه (منع ادامه تحصیل بیشتر از یک مقطع بالاتر از مدرک زمان استخدام)، می شوند.

وی افزود: اگر دستگاهی برای ارتقای سطح علمی کارمندان خود، نیاز به به ارتقای بیش از یک مدرک تحصیلی کارمندان زیرمجموعه خود داشته باشد، باید از شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مجوز های لازم را کسب نماید.

وی تصریح کرد: کسانی که قبل از صدور بخشنامه، در آزمون دانشگاه ها شرکت کرده اند و پذیرفته شده اند، با ادامه تحصیل آنها( جدا از ممنوعیت بیش از یک مقطع بالاتر) در سال تحصیلی جدید موافق می شود.

منبع: اقتباس غیر مستقیم از خبرگزاری مهر

درباره ی admin

همچنین ببینید

moallem

اجرای ناقص طرح رتبه بندی معلمان

ندای معلم- معاون سابق برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از مصاحبه ای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *