خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / اجرای ناقص طرح رتبه بندی معلمان

اجرای ناقص طرح رتبه بندی معلمان

ندای معلم- معاون سابق برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از مصاحبه ای راجع به مشکلات فرهنگیان سخن گفت.

به گزارش سایت جامع فرهنگیان به نقل از فارس، رضا محدث در مصاحبه ای در رابطه با معیشت معلمان، اظهار داشت: مشکلات معلمان تنها مربوط به این دولت نیست و در تمامی دولت ها این مشکلات وجود داشته است که هر دولتی با اقداماتی از قبیل تشکیل بیمه طلایی، صندوق ذخیره فرهنگیان و… سعی در حل این مشکلات داشته اند.
محدث افزود: در سال ۹۲ رهبر معظم انقلاب ابلاغیه‌ای تحت عنوان «سیاست کلی تحول در نظام آموزش و پرورش» داشتند و دو نکته مهم بیان شد و فصل جدیدی ایجاد کرد، شاید اگر مدیران دولت و آموزش و پرورش تلاش بیشتری را انجام می‌دادند، قدم‌های بلندی برای رفع تبعیض‌هایی که معلمان احساس می‌کنند، برداشته می‌شد.

وی اضافه کرد: در بند (۲ـ الف) ابلاغیه رهبر معظم انقلاب، ایشان ابلاغ می‌کنند که اولاً آموزش و پرورش یک امر حاکمیتی است، یعنی در قانون مدیریت خدمات کشوری سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دو قسم است؛ یکی سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی که حاکمیتی هستند و بخشی از آنها که غیرحاکمیتی است.
محدث نسبت به نمایندگان مجلس نیز انتقاد کرد و از اعتراض خود نسبت به نمایندگان مجلس سخن گفت که نمایندگان برای دفاع از اقدامات خود، از اختصاص ۲درصد سود بانک ها و مالیات دستگاه ها به آموزش و پرورش صحبت می کنند.
معاون اسبق آموزش و پرورش، ادعای افزایش ۶۷ درصد حقوق معلمان را ناشی از میانگین حقوق نیروهای ستادی دانست.

وی ضمن اشاره به عملیاتی کردن طرح رتبه بندی معلمان به صورت ناقص، از بانک سرمایه نیز گلایه کرد که چرا به جای پرداخت وام به معلمان، وام های سنگین به چند نفر می دهند که توانایی پرداخت آنها را نیز ندارند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *