خانه / اخبار و اطلاعیه ها / اخبار آموزش و پرورش / آیا مدرک تحصیلی بالاتر معلمان اعمال خواهد شد؟

آیا مدرک تحصیلی بالاتر معلمان اعمال خواهد شد؟

کارگروه خبری تحلیلی ندای معلم – بعد از اعتراضاتی که فرهنگیان در رابطه با منع ادامه تحصیل خود داشتند، این اعتراضات تقریبا کار ساز شد و تلاش ها برای استثنا کردن معلمان از بخشنامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در رابطه با ادامه تحصیل کارکنان دولت، ادامه داشت.

نباید این نکته را فراموش کرد که مبدا بخشنامه «ادامه تحصیل تنها تا یک مقطع بالاتر»، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بوده است و لذا بر اساس صحبت هایی(که بعد از بخشنامه آموزش و پرورش در شهریور ماه، در رابطه با ادامه تحصیل معلمان) که مسئولان آموزش و پرورش در سطح کلان داشتند، همگی بر ضرورت ادامه تحصیل فرهنگیان تاکید داشتند. بنابراین نباید بی انصافی کرد و این مسبب اصلی این بخشنامه را به گردن آموزش و پرورش انداخت.

آخرین خبر از ادامه تحصیل معلمان این که، در دیداری که سیدمحمد بطحایی، معاونت مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با فرهیختگان شهرستان عسلویه داشتند، نکاتی در رابطه با ادامه تحصیل معلمان بیان شد.

محمد بطحایی در این دیدار گفت که برای ادامه تحصیل معلمان، از نظر قانونی منعی وجود ندارد، اما برای آنکه مدارک فرهنگیان بعد از ادامه تحصیل، اعمال شود، بستگی به مذاکره ای دارد که وزارتخانه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواهد داشت.

وی این نکته را نیز خاطر نشان کرد که با افزایش اعتبار طرح رتبه بندی، ساز و کار ارزیابی صلاحیت های حرفه ای معلمان، اجرا خواهد شد و پرداخت ها نیز حرکتی رو به جلو خواهد داشت، همچنین با هدف گذاری نظام افزایش حقوق و افزایش صلاحیت ها در راستای اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان، حقوق واریزی معلمان نیز افزایش خواهد یافت.

بنابراین می توان از اهتمام وزارت آموزش و پرورش برای مستثنا کردن معلمان از بخشنامه(منع ادامه تحصیل تا یک مقطع بالاتر) سخن گفت و البته باید منتظر ماند و دید رایزنی های این وزارت خانه برای رسیدن به نتیجه مذکور، کارساز خواهد بود یا نه؟

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

chanal

کانال تلگرامی فرهنگیان

کارگروه پژوهش و فناوری ندای معلم- برای عضویت در کانال جامع فرهنگیان کشور به ادامه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *